Yeni Bir Sorumuz Var Artık!

Makale yayınlanma tarihi:16 Şubat 2019, Cumartesi - 10:50

Beşiktaş'ın ligin ikinci yarısında yakaladığı ivmenin ve topladığı puanların bir anlam ifade etmesi için, Yeni Malatyaspor maçında 3 puan almaktan başka çaresi yoktu.

Bir kez dahi olsa takılma lüksü yok. Öyle ki, haftaya F.Bahçe derbisinde puan bırakırsa, ligin ikinci yarısına çok iyi bir giriş yapmasının anlamı kalmıyor. İşte ilk yarıda kaybedilen puanların acısı bunlar. 2 yıldır dejavu gibi aynı şeyler yaşanıyor. ilk yarıda bir türlü oturmayan kadro, ödenmeyen maaşlar ve reaksiyon gösterilmeyen maçlar... Derken uçup giden puanlar şimdi telafi edilmeye çalışılıyor.

Siyah-Beyazlı yönetim, ilk yarıda nasıl kötü bir görüntü çizdiyse, ara transfer döneminde tam aksine çok formda bir görüntü verdi ve isabetli işler yaptı. Bu durum, takımın kendine gelmesine, özgüvenini yeniden yakalamasına, yeniden bir futbol takımı gibi görüntü vermesini sağladı.

Yeni Malatyaspor'un önemli eksikleri ve Adem'in atılması tabi ki maçın hikâyesini değiştirdi. Bu arada o pozisyona kırmızı vermek için VAR'a gitmeye dahi gerek yoktu. Asıl öne çıkması gereken Vida'ya yapılan penaltıda VAR'a gidilmemesiydi. Tartışılması gereken konuyu karıştırmayalım.

İlk Yarıda Burak Odaklı Oyun Dikkatimi Çekti

Yani Quaresma'nın Beşiktaş'ından Burak'ın Beşiktaş'ına geçiş gibi. Hoca direktifi olacak ki, ilk yarının önemli bir bölümünde topla buluşan herkes alelacele topu Burak'a gönderme çabasındaydı. Bu da organize çıkmayı seven Beşiktaş'ı olumsuz etkiliyordu. ikinci yarıda bundan vazgeçip, yeniden Burak'ın da dahil oldugu al-verlere girince Beşiktaş, Beşiktaş gibi oynamaya başladı.

Son paslar ya da bitirişler hakkıyla yapılsa, Antalya maçındaki gibi 6'lık bir skor çıkardı ortaya. Lens'in yapamadığı işleri bu yaştan sonra öğrenmesi neredeyse imkansız. Malatya'nın dün oynamayan hücumcusu Bifouma gibi... O da aynı. Osmanlı, Sivas, Ankaragücü, Malatya performansları hep aynı. Topu rakibin son çizgisine kadar taşı ama ne asistle ne golle bitireme! Manası yok. Kaçan goller neredeyse eksik rakibe puan bırakılmasına neden olacaktı.

Mirin'in Goldeki Hatası Bariz

Maçta bütün hava toplarını aldı, iyi de oynadı ancak bu iş öyle bir iş ki, bir saniyelik hatanız, 89 dakika 59 saniyelik iyi işinizi alır götürür. Konsantrasyon, futbolun olmazsa olmazı. Karius da atlamış olmak icin atladı. Onda da motivasyon sıkıntısı var.

Ljajic'in geldiğinden beri sazı net olarak eline aldığı dönemde böylesine acemice bir hata yapması sevinçleri kursakta bıraktı. Kendisi de üzüldü ama ne çare. Bu seviyede böyle amatörlük olmamalı. Balkan insanı. Bizim gibi, duygularına teslim oluyorlar işte. Kontrol edemiyorlar. Bir Portekizli de yapar mesela bunu. Ama bir Alman'da zor görülebilecek bir durum. Hayatın bazı anlarında duyguları köreltip Alman gibi davranmak lazım...

Beşiktaş'ta vasat adam yoktu sahada. Takımdaşlık, oynarken keyif alma, özveri, istek, hırs her oyuncu da mevcut. Yapabilme seviyesi var/yok o ayrı ama arzu dışarıdan net görülüyor.

Derbiye gelince; Adem'in yokluğunda merkezin ismi tartışma götürmeyecek şekilde Kagawa'dır. Şenol Güneş tedrisatındaki her yeni oyuncu gibi (Burak hariç) 21 günlük acemi birliğini tamamladı. Sağda solda kim oynar meselesini hafta boyunca konuşacağız zaten. Bir de Ljajic döndüğünde, Kagawa da hazırken, yeni bir "Sergen-Tümer yan yana oynar mı? tartışmamız olacak. "Kagawa-Ljajic yan yana oynar mı?" sorusunu da bir sonraki yazıya bırakalım. Ljajic'in daha önce kanat oynamışlığını elbette biliyorum ama biz yine de en ideali bulmak için üzerine biraz kafa patlatalım...

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 10 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki