ABBASAĞA FACİASI

Makale yayınlanma tarihi:11 Mayıs 2015, Pazartesi - 06:31

Beşiktaş’taki çocuk parkları dahil, kamuya ait çeşitli yerlere baz istasyonu kurulması ile ilgili encümen kararını siz okuyucularımızla paylaştık. Bu habere çığ gibi tepkiler fazla soğumadan CHP Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar skandal kararlarına ve hareketlerine tam gaz devam ediyor.

1 Mayıs İşçi bayramını, Emniyet güçlerinin bayramı sanarak görevli memurların elini teker teker sıkması hepimizin zihninde. Nedense Beltaş grevinden beri Başkanın işçilere karşı, bana göre gizli bir öfkesi var. O günkü olaylar hala aklımızda, değişik yerlerden getirilen gruplarla olay işçilerin dövdürülmesine kadar tırmandırılmıştı.

Burada CHP Beşiktaş İlçe Başkanı Şerif İlker Uygun’un 1 Mayıs’ta Beşiktaş CHP İlçesinin kapılarını kilitli tutmasını da zikretmeden geçemeyeceğim. Hangi nedenden olursa olsun, Sosyal Demokrat olan CHP Örgütünün binasını 1 Mayıs’ta kapayamazsınız. Hakikaten CHP İlçe Başkanı Şerif İlker Uygun artık Beşiktaş’a yakışmıyor. Kendisi Murat Hazinedar ve Mustafa Sarıgül’ün çalışanı gibi, onlardan aldığı talimatları eksiksiz olarak uygulamaya devam ediyor.

CHP İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın aldığı tepkiler üzerine kızarak, 1 Mayıs’ta öğlen saat 2 civarında İlçeye geliyor. Apar topar İlçe açılıyor. Murat Karayalçın son zamanlarda Beşiktaş’ta Murat Hazinedar ve İlker Uygun hakkındaki şikâyetlerden ve tepkilerden epey dertli. İki saat kadar İlçede kalıp, gidiyor. Murat Karayalçın’ın İlçeyi terk etmesini fırsat bilen İlker Uygun hemen İlçenin kapılarını kilitliyor. Yani beyefendi sırra kadem basıyor. Diğer deyimle tabanları yağlayıp, kaçıyor. O gün örgütünü ve Beşiktaş’a gelen partililerini kaderlerine terk ediyor.

7 Mayıs günü ise Beşiktaş Abbasağa parkına iş makineleri gelip, çalışmaya başlıyor. Bunu gören Halk adeta çıldırarak mahallenin tek yeşil alanında toplanıyor. Sayı hızla artıyor, önce iş makinelerinin çalışmaları durduruluyor, işçiler selameti Parkı terk etmekte buluyor. 

Şimdi burada Abbasağa Parkının önemini sizlere açıklamak istiyorum. Abbasağa Parkının çeşitli özellikleri var. Gezi gösterileri sırasında Park forumların yapıldığı yerdi. Sivil Toplum Örgütleri burada sık sık etkinlikler düzenler. En önemlisi de Çarşı’nın kalelerinden birisidir. Beşiktaş Halkı da burada güzel havalarda piknik yapar. Temiz hava alır.

İş makinelerinin gelmesinin nedenin buraya Kafeterya alanı düzenlemeleri olduğu öğreniliyor. Zaten ileride parkın bulunduğu alana Otopark yapılmak istendiğini Murat Hazinedar çeşitli konuşmalarında belirtiyor. Yani anlayacağımız Başkan Beşiktaş’ı sağılacak bir inek gibi görüyor. Sağdıkça İnekten süt yerine, dolarlar geleceğini düşünüyor.

Tepkilerin artması üzerine Başkan halkı sakinleştirmek üzere parka teşrif ediyor. Başkan kaş yaparken göz çıkartması ile ilçemizde artık ünlendi.  Başkan konuştukça Halk sinirleniyor. Tepkiler çoğaldıkça Başkan saçmalamaya başlıyor. Referandumdan bahsediyor. Bundan sonra yuhalamalar ve ıslıklar başlıyor. Başkan mecburen yanındaki kalabalıkla Abbasağa’dan kaçarcasına gözden kayboluyor.

Akşamleyin kendi kendime çeşitli olasılıkları düşündüm. Nasıl Hukukçu bir Başkanın böyle çılgınca aksiyonlara giriştiğini çözmeye çalıştım. İnanın mantıklı bir çözüm bulamadım. İleride Kentsel Dönüşümün başlayacağı bir ilçede Murat Hazinedar bütün sahne ışıklarını ve dikkati Beşiktaş’a çekti. Kadir Abisi de bu durumdan memnun değil, Mustafa Sarıgül de samanlıkta iğne arayarak bulup, atadığı Murat Hazinedar’dan bin pişman. Gölge Başkan Hüseyin Sipahi Avni ve diğer Başkan yardımcıları aldığımız bilgilere göre, kara kara düşünüyorlar. Hatta düşüncelerime göre Hüseyin Sipahi Avni natif planlarda yapıyor. Kendisi siyasi iktidara en yakın kişi olduğundan bu oluşumda, çilingir vazifesini yürütecek konumda.

Aklıma son gelen de ihtimal ise, Murat Hazinedar ve Mustafa Sarıgül arasında sosyal medyada ve yerel basında çıkan bazı haberlere göre fiziki itişmeler oldu. Neden derseniz, İkinci Bölgede Mustafa Sarıgül CHP’nin Milletvekilliği aday listesinde dokuzuncu sırada. CHP’de son anketlere göre bu bölgeden 7 veya 8 Milletvekili çıkaracak gibi gözüküyor. CHP Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü bütün dengeleri Şişli’de kendi lehine değiştirdi. Acaba Mustafa Sarıgül seçilmezse, onun Beşiktaş’taki etkinliğini bitirir miyim diye düşünüyor?

Birde kendimi CHP’den ihraç ettirirsem, sağılacak bu inek bana kalır diye hesap yapıyorsa, kendisi büyük bir yanılgı içinde. Benden söylemesi evdeki hesap çarşıya uymaz.

Kısa bir süre önce  “Murat Hazinedar Siyasi Olarak Mustafa Sarıgül ve CHP’nin Ayağına Sıktı” makalemi yazmıştım. Eksik yazmışım, düzeltiyorum. Murat Hazinedar siyasi olarak Mustafa Sarıgül ve CHP’yi makineli tüfekle tarıyor.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 8 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki