ALLAH KARTAL YUVASI'NI CAHİLLERDEN KORUSUN

Makale yayınlanma tarihi:23 Ocak 2016, Cumartesi - 12:01
kent.cemil @ gmail.com

Başkanımız Fikret ORMAN söylemişti, “Burası bir şov merkezi değildir. Burası, ciddi bir kurumdur. Burayı yönetmeye talip olanlar ciddi olmalıdır. Cehalet bir işi bilmediğini bilmemektir. Allah, Beşiktaş’ı cahillerden korusun.’’ ( 15.11.2015 Divan Kurulu Toplantısı )

Dünyanın en zengin insanı ( 79 Milyar $ servet ) Amerikalı Warren Buffet de şöyle demiş “Bir yöneticiye işimizi teslim etmeden önce üç niteliğe bakarız;

1) Dürüstlük...  2) Zeka...  3) Enerji.

Ancak; İlk özellik yoksa diğer iki özellik şirketinizin sonunuzu getirir”

Siyaset, Din, Ticaret gibi birçok konuda herkesin tek bir doğruda mutabık kalması gittikçe zorlaşıyor. Ancak hepimizin mutabık olacağı bir şey var: BEŞİKTAŞ Menfaatleri.Bu çerçevede; dürüst ve menfaatsiz bir iş modeli uygulamak gerekir.

Becerili ve/veya yetenekli olmak ancak vazife almak içindir. Her doğru bozulur, her yanlış düzelir. Ticaret hayatının doğası ve gerçekleri içinde var bunlar.

Kartal Yuvası’nı yönetmek " PROFESYONELce "  ve " TEMİZ " olmalı. KARTAL YUVASImeseleleri hakkında derin düşünecek kadar beceri ve vizyonumuz yoksa kafamıza göre ilk çözüme sarılmak, CEHALETİN eyleme geçmiş en tehlikeli ve aciz halidir. Yalanlarla bir yere gidebilir, ama geri dönemeyiz.

" Cahilde eksik olan akıl değildir. O kurnazdır. Eksik olan dürüstlüktür. " !

Kartal Yuvası, Ernst & Young denetim firmasının 2,5 Milyon TL eksik ürün raporuyla gündeme gelmişti. Çok enteresandır ki; raporda bahsedilen 51.000 adet ürünün toplam maliyet karşılığı kesinlikle 2,5 MİLYON TL olamaz.

Resmi sitede bu konuda farklı zamanlarda yapılan tutarsız ve farklı iki açıklama var. Cehalet mi, yalan beyan mı? sorusunun cevabını bilemedim.

Bildiğim ve tavsiye ettiğim şudur ki;  20. yüzyıl kafası ile yapısal / yönetimsel problemleri günlük operasyon ve kararlarla çözemeyiz. 21. yüzyılda yeni dünyanin gerekliliği olan hız ve yenilikleri yakalamalıyız. !. Vizyon ve İnovasyon yoksa, sadece patinaj yapar ve / veya pedalı boşa çeviririz.

Kartal Yuvasında gerçek bir strateji oluşturmak ve uygulayabilmek için nereden başlayıp nereye gideceğimizi açıkça tanımlamak gerekir. Kartal Yuvası iş modeli ve organizasyon yapısı çerçevesinde süreçler ve mekanizmalar kurulmalıdır. Sonuçlar gözlenebilir, birimler hesap verebilir olmalıdır. Gerçek anlamda şeffaflık için, sorgulayan ve eleştirebilen beyinlere ihtiyaç vardır. Sıradan yöneticiler, otoritenin emirleri çerçevesinde her türlü şeyi yapabilirler.

Kartal Yuvası Bayilik ticari koşulları, Bayi risk yönetimi ve teminatları,

Dernek - Bayi ticari ilişkileri, / Mevcut mağazalarımızın bayilere devir koşulları

Profesyonel kadro seçimi esasları ve yeterliliği,

Korsan ürün konusundaki vurdumduymaz zihniyet ve dava süreçleri,

Lisans hakkı verilen firmalar ile ticari şartlar ve uygulamalar,

Fason üretici ve İthalatçı firma seçimi prensipleri ve kriterleri, gibi benzeri birçok konunun BEŞİKTAŞ menfaatleri için doğru yönetildiğinden emin olmamız gerekir.

** “ Etik Değerleri ve İlkeleri Olmayan Vizyonsuz Yöneticiler, Sahip Oldukları Gücü Kendi Çıkarları İçin Kullanırlar .” **

Görüşmek dileği ile

Sevgiyle kalın. Hoscakalın

Cemil KENT

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 8 = ?

 

Yazarın Bazı Diğer Makaleleri

    En Son Haberler
  AnketTümü
  Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
   
  haber yazılımı: buki