DİSİPLİN KURULU BAŞKANI BEŞİKTAŞ ANAYASASINI ÇİĞNEYEBİLİR Mİ?

Makale yayınlanma tarihi:16 Nisan 2019, Salı - 14:14
hakanoncul1903 @ hotmail.com

BJK’da gün geçmiyor ki bir dava, mahkeme, usulsüzlük, şikâyet, itiraz vb. haberlerle gündem oluşmasın.

Kulübün içerisinde açıkçası ne huzur kaldı, ne Hak nede Hukuk. Sürekli halının altına süpürülen sorunlar ve maalesef yarınlarda BEŞİKTAŞ’ın başına bela olacağını bile bile iktidarın gücünü kullanarak sırf aba altından sopa göstererek Yargıyı da işin içine çekmek, umarım ileride camiamızın başını ağrıtmaz.

Birde, sürekli Beşiktaş’ın kurullarına aynı isimlerin talip olması meselesi var tabi!  Yönetimin ‘UYDUSU’ olmaya talip olanlar. ‘UYSA’ DA olduk, ‘UYMASA’ DA olduk…

Gelelim, Disiplin Kurulu Başkanı Yavuz ÖZEREN’i yeniden aday olmasını engelleyen konuya.

28 Mayıs 2016 Günü, Bjk Olağan seçimleri gerçekleştirildi.  Başkan adaylarından emekli Binbaşı Haluk KARAKURT, yapılan Kongrenin iptali için 1 Haziran 2016 tarihinde Yönetim Kuruluna, 2 Haziran tarihinde de hızlı tebligat yolu ile BK Disiplin kuruluna başvuruda bulundu.

İŞTE, HALUK KARAKURT’UN SAKARYA 6. NOTERİ VASITASIYLA GÖNDERDİĞİ TEBLİGAT

Disiplin Kurulu Bşkn. Yavuz ÖZEREN’in Seçime Giremeyeceğini Öngören Tüzük Maddesi Gayet Açık.

İşte O Madde

Kovuşturma Süreci ve Sonuçları Madde 48.

Disiplin Kurulu kendisine intikal eden bir şikâyet başvurusunu en geç 15 (on beş) gün içinde soruşturmaya başlar. Varsa tanıkları dinleyerek taraflardan veya kulüp organlarından talep ettiği bilgi ve belgeleri inceleyerek en geç 60 (altmış) gün içinde soruşturmayı tamamlar ve kararını açıklar. Gerekli olduğu takdirde bir kereye mahsus olmak üzere Disiplin Kurulu Başkanı’nın yazılı başvurusu üzerine Yönetim Kurulu tarafında 30 (otuz) günlük ek süre verilir.

Normal süre veya ek süre içinde soruşturmayı tamamlayıp kararını açıklamayan Disiplin Kurulu Başkan ve üyeleri bir sonraki dönemde kulüp organlarına aday olamazlar.

ŞİMDİ KISA BİR MATEMATİK YAPALIM

Disiplin kurulu 15 Haziran tarihli Noter kanallı şikayetini 17 Haziranda tebellüğ ettiğine göre, konuyu 60 gün içerisinde yani en geç 16 Ağustos’ta bitirmesi gerekiyordu.  30 günlük ek süre dahi verilmiş olsa, soruşturma 15 Eylül tarihinde neticelenmesi gerekiyordu. 

SÜREÇ 2 ARALIK’TA YANİ TAM 4 SONRA BİTİRİLMİŞ

 BJK Disiplin Kurulu, süreci 2 Aralık 2016 tarihinde bitirerek açık bir şekilde tüzüğü ihlal etmiştir. İşte tam bu nedenden dolayı Tüzüğün ‘Normal süre veya ek süre içinde soruşturmayı tamamlayıp kararını açıklamayan Disiplin Kurulu Başkan ve üyeleri bir sonraki dönemde kulüp organlarına aday olamazlar.’ Emrine uymadıklarından, Mevcut Bşkn. Yavuz ÖZEREN ve ekibi bu yıl ki seçime asla ve katta giremezler.

HUKUKSUZLUĞA BAŞVURMAYIN KARŞINIZA HUKUK ÇIKAR

Elimde konu ile ilgili daha bir çok belge-bilgi olmasına rağmen yetinmeyip, Haluk KARAKURT’u aradım. Kendisi telefonda bana Disiplin Kurulunun Başkan ve üyelerinin kesinlikle seçime giremeyeceklerini, aksi yönde hareket ettikleri taktirde konuyu Mahkemeye yeniden taşıyacağının altını çizdi. Sn.KARAKURT bu durumu BJK Divan Kurulu kürsüsünden defalarca ifade ettiğini, olay ile ilgili yetkililerle sürekli irtibat halinde olduğunun özellikle bilinmesini istiyor.

SON SÖZ YAVUZ ÖZEREN ve EKİBİNE

SN. Yavuz ÖZEREN;

BJK’da görev aldığınız günden beri, soru işaretleri ile dolu ardınızda birçok vaka mevcut. Hayatını BEŞİKTAŞ’a adamış birçok Siyah-Beyaz sevdalısı insanın camiadan uzaklaştırılırken, eliniz-kaleminiz dahi titremeden tek bir imza ile BJK ile ilişkisini kestiniz. Şimdi açık ve net şekilde BEŞİKTAŞ Anayasası, yeniden görev alamayacağınızı emrediyor. Tekrar aday olmak adına çalışmalara başladığınızı, değerli üyelerimizden duyuyorum. Adaylığınızın Hukuksuz olacağını, sanırım Belge ve Bilgilerle kanıtladım.

Birçok BJK Kongre üyesinin de adaylığınızı açıklayıp listenizi verdiğiniz andan itibaren, kulübe Resmen Hukuksuzluğa karşı durmak adın başvuracaklarını da adım gibi biliyorum. Demem o ki; Hukuksuzluğa başvurduğunuz taktirde, birçok üyenin yine Hukuk marifeti ile karşınıza çıkacağını biliniz.

Her konuşmasın da BJK ya çok fazla dava açıldığın ifade eden SN. Başkan Fikret Orman ve Divan Başkanı bu konunun tekrar hukuka taşınmaması için tedbirini en baştan almalı. Yani, Yavuz ÖZEREN’in başvurusunu kabul etmemeli.

Aksi taktirde Beşiktaş Başkan adayı Hürser Tekinoktay’ın 270 ıslak imzalı dilekçe ile yaptığı başvurunun Divan Kurulu marifeti ile reddedip, tüzüğün emrine karşı çıkarcasına Yavuz ÖZEREN’in yeniden Disiplin Kuruluna Başkan aday olmasını kimseye anlatamazsınız.

Hakedene Saygılarımla
Hakan ÖNCÜL

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 3 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki