BEŞİKTAŞ'TA HER ŞEY SÜT LİMAN MI?

Makale yayınlanma tarihi:27 Temmuz 2016, Çarşamba - 11:57

Benim kişisel görüşüm bu yönde, kimse kusura bakmasın. Hepsine tek tek bakalım isterseniz. Benimle hemfikirmisiniz, değilmisiniz göreceğiz.

1-Stadımız açıldı, hayırlı uğurlu olsun.

2-Takım 2015-2016 sezonu şampiyonu oldu, hayırlı olsun.

3-Kulübün bütçesi muhteşem, hayırlı olsun.

4-Kulüp yönetimi muhteşem, hayırlı olsun.

5-Futbol takımında herşey 4/4 lük, hayırlı olsun.

6-Amator şubelerde herşey harika, hayırlı olsun.

diye düşünüyorsunuz değil mi? Kazın ayağı hiç de öyle değil! Neden mi? hemen açıklayayım.

1-Stad açıldı ama nasıl açıldı? Kaç sene sonra açıldı? Kaça maloldu? Bileniniz var mı? İsterseniz hemen söyleyeyim.150 Milyon TL ye ve 1 yıl içinde bitmesi gereken stat maalesef 3 katına, yani 450 milyon TL ye mal olmuş ve 3 yılda bitmiştir.

Buna benzer örnekleri hemen size arz edeyim ;

Türk Telekom Arena 200 Milyon Dolar,

Antalya stadı 136 Milyon TL

Bursa stadı 150 Milyon TL

Juventus stadı 104 Milyon Euro

Peki şimdi soruyorum sizlere. Bizim İNÖNÜ stadyumu neden 147 Milyon $ a mal olmuştur? Peki açılışı tam bir fiyasko değilmidir? Neden stadı yapan Başkan olarak lehine tek bir tezahhurat yapılmıyor? Yoksa işin içinde başka şeyler mi var? Aynen, Erman Toroğlu’nun Sabah gazetesindeki yazısında değindigi gibi!

2-Takım şampiyon oldu da, Başkan kefeni yırttı. Yoksa başına geleceklerden habersizdi!

3-Borç 1.5 milyar TL yi geçti. Buna da can mı dayanır? Allah aşkınıza, siz söyleyin.

4-Kulüp yönetiminde tam bir kaos ortamı mevcut. Düşmanlık, alınganlık kırılganlık, kişisel mücadeleler, sevgisizlik, ilgisizlik diz boyu, hatta had safhada. Örnegin: Erdal Torunoğulları; Mario Gomez ve Atiba gibi oyuncuları BJK ya kazandıran kişidir. Yani DIŞ transferden sorumlu yönetim Kurulu üyesi idi. Başarılı bir yönetici neden alınır da, yerine stad tan sorumlu Yönetici Umut Güner atanır? Kartal yuvalarından sorumlu yönetici olan Emre Kocadağ da ona yardımcı olsun diye, futbol şubesine neden getirildi? Bu arada Metin Albayrak neden scouting sorumlusu oldu? Yoksa birilerine göz dağı verip birileri de cezalandırılıyor mu? 

5-Şampiyon olmuş bir futbol takımı düşünü ki; bana göre Avrupanın en iyi golcüsü Mario Gomez takımda kalmak istemeyip gitmis, Gökhan Töre yollanmış,Sosa sallantıda, takımın belkemigi Atiba direkten döndü.Peki kim kaldı takımı sırtlayacak, gol atacak,press yapıp top kapacak? Neyse eğer bunların yeri doldurulamazsa gerisini varın siz düşünün.

6-Amatör şubeler parasızlıktan ilgisizlikten sevgisizlikten bakımsızlıktan çaresiz kalmış.

Şimdi soruyorum sizlere! Beşiktas ta herşey gerçekten süt liman mı? Gerçekten, buyrun siz cevap verin. Ben bir Besiktaş’lı olarak hiç ama hiç mutlu değilim. Çünkü en azından takımın iskeleti ne olursa olsun bozulmamalıydı. 

Quaresma var dediğinizi duyar gibiyim ama, bir gül ile bahar olmadığını sizlerde bilirsiniz. Birde, yarın gitmeyeceğinin garantisini verebilirmisiniz? Stad ile ilgili ilk demeçleri “6 ay sonra biter” iken 3 yilda bitti ve ben “1.5 yılda bile biterse kendimi taksim meydanına asarım” dediğim yazım hala duruyor. Burası BJK Kulübü, burası siyasi bir Kuruluş değil burada ne denirse o yapılır, burada ne söz verilirse yerine getirilir.

Baba Hakkı'ların Süleyman Seba'ların yaptığı gibi. Ben sizleri bilmem ama, eski günleri o kadar özlüyorum ki. Elinde bonservisi Beşiktaş tan uzaklastırılmış olan efsane futbolcumuz Feyyaz Uçar, transfer edilmek istenen Fenerbahce nin Baskani Ali Şen tarafindan aranması ve transfer için icazet alması gibi olayların yasandığı eskileri Özlüyorum. ”Eskiye rağbet olsaydı, bit pazarlarına nur yağardı” dediğinizi duyar gibiyim ama olsun. Ben yine de, eski yi seviyorum.

Sağlıkla kalın.

Aziz ÇANKIRI

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 6 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki