'FİKRET ORMAN'IN YERİNDE OLSAM YERİN DİBİNE GİRERDİM!'

Makale yayınlanma tarihi:22 Temmuz 2017, Cumartesi - 13:51

Duyduk Mu? Haber sitesinde çıkan haber sebebi ile bana gelen çağrı ve görüşme talepleride artarak devam ettiğinden dava sürecinde olan bu konu ile ilgili hiç kimseyle hiç birşey görüşmeyip, açıklamamı tekrar bu siteye yazmayı uygun buldum.

Sevgili Fikret;

10 yıl gecikmiş bu yazının yazılması, içeriği direkt olarak seni ilgilendirdiği için ve Beşiktaş’a olan sevgim ve makama zarar vermemek adına yalnızca yalın gerçekleri dillendirmek, gecikmiş de olsa artık gerekli değil şart oldu!

2003 yılında sen Babandan kötü bir şekilde sadece ceketini alıp ayrıldığın gün, bunu öğrendiğimde çok üzüldüm ve seninle buluşup “Fikret şu anda durumun kötü gel ben iki iş aldım. Bunları beraber yapalım” diye teklif ettiğimde, aslında sana ekmeğimi paylaşmayı teklif ettim. Sen de bana; “Onur duyduğunu ve şok olduğunu” söyledikten sonra, ortaklık şeklini ve detaylarını konuşmuştuk. Daha sonra birlikte kurduğumuz ORÇAN inşaat şirketine ÇANKIRI İNŞAAT ve RUTO İNŞAAT adına aldığım işleri, firmalarım ile ORÇAN arasında vekâleten bu işleri yürütmek üzere Taşeronluk sözleşmesi imzaladık.

Daha sonra işi yapmaya başladık. Sen inşaattan anlamadığını Muhasebeye bakmanın daha iyi olacağını benimde inşaatı çok iyi bildiğim için inşaatlardan sorumlu olarak görev yapmam gerektiğini söyleyince, mantıklı buldum ve görev dağılımını bu şekilde yaptık. 

BEŞİKTAŞ Başkan adayı olduğun zaman ki “yaptıkların” ve sonra şirket yönetimi ile ilgili problemler sonucu ayrılmaya karar verdik. Bana ait olan ORÇAN İNŞAAT şirketinin % 50 sini Yasemin Bağıröz’e devrettim.

Ağabeyim Kadir Çankırı ile seni ziyaret ettiğimiz zaman, ibraz ettiğim ve ikimizin imzalarını içeren belge ile ortaklığımızı 2007 yılında ayırdık. İşler devam etti ve hatta sen, %30 dan fazla keşif artışı dahi aldın. O yıldan sonrada para kazandın çünkü, işler karlı altyapı işleriydi.

Herşey bu ana kadar iyi giderken ORÇAN inşaat Taşeron olarak yaptığı işlerden ötürü para kazanıyor, ama vergilerini ödemiyordu! Senin ödemen gereken vergileri, işlerin asıl Müteahhit firması olan benim Aile firmam olan ÇANKIRI İNŞAAT ödedi. 

Ağabeyimle BJK kulübü Başkanı olarak seni makamında ziyaret ettiğimizde “Ödemez olurmuyum abicim. Sayende evimize ekmek götürdük” diyen sen “öderim” demene rağmen, 10 yıl (2007-2017 arasında ) sana düşen vergileri ödememekte ısrar ettin. İnkar etmedin ama, ödemedin de!  Ben de Ağabeyimle bozuşma pahasına seni yıllarca savundum ama, artık bana da başka çare bırakmadın. Kendi kurduğum, ORÇAN İNŞAAT şirketine dava açmak zorunda kaldım. Bunu yapmaya, beni sen mecbur ettin.

Bu davanın sonucu ne olursa olsun ve miktar her ne kadar olursa olsun, bu gerçeklerin ortaya çıkmış olmasından dolayı mutluyum. Mutluyum çünkü; Sana yapılan iyiliğin karşılığı bu olmamalıydı. Ne olursa olsun beraber ekmek yediğimiz şirkete ihanet etmemeliydin. Eğer bu vergileri senin yerine ödememiş olsaydık, ÇANKIRI İNŞAAT ŞİRKETİ hiçbir ihaleye katılamayacaktı!

Hele ki “Dava için yaptığın savunmada ifade ettiğin “Söz konusu borç ‘ORÇAN İNŞAAT ŞİRKETİNİ BAĞLAR BENİ DEĞİL’ gibi utanç verici sözlerinden ötürü, ben olsam yerin dibine girerdim. Bu süreç başladı artık! Sonucuna katlanılacak! 

Ayrıca ORÇAN İNŞAAT şirketinin %50 ortağın olan Yasemin Bağıröz’ün adının da bu işe karışmasından dolayı son derece üzgünüm. Bu olay sadece, 2 yılını aynı yönetimde geçirmiş ve 4 yıllık ortaklığımız süresince ekmeğimizi paylaşmış olan Sen ve Benim aramızda olmalıydı.

Aziz ÇANKIRI. 

YorumlarToplam 3 Yorum Yapılmış.     'SENDE YORUM YAP'

Kerem Erhanlı
07 Eylül 2017, Perşembe, 12:52
Türkiyede taraftarda bilinç yok. Yıldız transfer etsin gerisi mühim değil her türlü yolsuzluğa razılar. Bakın şu meşhur cinayettede adı geçiyor umarım asılsızdır dedikodular.
ömer yeşilyurt
30 Ağustos 2017, Çarşamba, 14:32
devletten vergi kaçıran zaten hırsızdır vergi hırsızı adamların beşiktaşda ne işi var.
ömer yeşilyurt
30 Ağustos 2017, Çarşamba, 14:03
birde diyorki beşiktaşın kuruşunu yedirmem doğru kendim yerim.
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki