HASAN ARAT 'BEŞİKTAŞ HERKESE ÖRNEK OLACAK!'

FOX TV'de yayınlanan Çalar Saat programına katılan Beşiktaş başkan adayı Hasan Arat, transferle ilgili önemli açıklamalarda bulundu...
Haberin yayılanma tarihi:29 Kasım 2023, Çarşamba

"3 Kulüple Anlaştık"

"PSG'den tabii ki transfer yapacağız. Hazır hepsi. 3 tane kulüple çerçeve anlaşması yaptık. Bunu 3 Aralık akşamı, bize bu yetki verildiği takdirde göreceksiniz. Diğeri de Chelsea biri de Körfez'den"

"Yönetimde Sürpriz İsimler Var"

"Yönetimde sürpriz isimler var. Akşam açıklayacağım. Arkadaşlarımızı akşam açıklayacağız. Çok güzel isimler var."

"Beşiktaş Herkese Örnek Olacak"

"Biz takımı teslim aldığımızdan itibaren bu takım bizim takımımızdır. Rıza Hoca geldiğinden beri 2 galibiyet aldık hemen, Rıza Hoca'ya çok güveniyoruz. Bu 3'lü (Rıza Çalımbay - Feyyaz Uçar - Samet Aybaba) çok yakın arkadaş aynı zamanda. Bu kombinasyon, Türkiye'de bugüne kadar yaşanmadı. Beşiktaş herkese örnek olacak. Fabrika ayarlarına döneceğiz, beyaz sayfa açacağız."

"Beşiktaş Formasını Giydiğin Zaman Şampiyonluğa Oynarsınız"

Devre arası transfer döneminde nasıl bir yol izleyeceklerine de açıklık getiren Başkan Adayı Hasan Arat, "Transfer döneminde zaten stratejik görüşme yaptığımız üç tane ana kulüp var. Bu kulüplerde hedeflediğimiz oyuncular var. Bu çerçevede bu işi çok hızlı şekilde yapacağız. Onun dışında gelişmelere bakacağız ve ara dönemi çok iyi değerlendireceğiz. Seçimden sonraki Fenerbahçe maçı, çok önemli bir maç. Camiamız bir bütün olarak orada hazır olacak. Biz de o günü çok başarılı şekilde geçtiğimiz takdirde şampiyonlukta Beşiktaş'ın ciddi bir şekilde şansı olmaya başlayacak. O yüzden pes etmek yok. Beşiktaş formasını giydiğin zaman şampiyonluğa oynarsınız" şeklinde konuştu.

"Gerektiği Takdirde Risk Alacağız"

Kafasında transfere dair bir sayı olup olmadığının sorulması üzerine Arat, "Gidecek oyuncular olabilir, dinlendireceğiniz oyuncular olabilir. Bunun teknikleri vardır. Bunu yasal çerçeve içerisinde maksimum neyi yapabiliyorsak yapacağız. Gerektiği takdirde risk alacağız, onu bilin" cevabını verdi.

Hasan Arat, kişisel tercihleri gereği Beşiktaş Teknik Direktörü Rıza Çalımbay ile birebir görüşme yapmamasının transferde kendisine dezavantaj oluşturmayacağını savunarak, "Felsefeler aynı. Sonuçta biz kulübü yöneten insanlarız. Kararı biz veririz zaten" değerlendirmesinde bulundu.

"Altyapıdan Gelen Oyuncuları Oynatmazsanız Taraftar Motive Olmaz"

Başkan Adayı Arat, altyapıdan gelecek genç futbolcularla yıldız oyuncuların beraber oynamasının önemine de değindi. Arat, "Beşiktaş'ta altyapıdan gelen oyuncuları oynatmazsanız taraftar motive olmaz. Beşiktaş'ın DNA'sında var. O hibrit yapıyı korumanız lazım. Yıldızlarla gençlerin bir arada oynaması lazım. En son şampiyonluğumuza bakın, yine kendi gençlerimiz vardı. O yüzden bu hibrit yapı korunacak çünkü bu yapı Beşiktaş'ın DNA'sında var" diye konuştu.

Türkiye Futbol Federasyonu İle İlişkiler

Türkiye Futbol Federasyonu ile ilişkilerde bir iyileşme yaşanmasının gerekliliğine dikkat çeken Siyah-Beyazlıların başkan adayı, "Buzların erimesini ve tabii bir tedavi süresinin gerekliliğine inanıyorum. Vakti gelince görürsünüz ne yapacağımızı. Bu ilişkiler, benim tecrübeli olduğum ilişkiler. Kulübümü ezdirmeden gereken en üst diplomatik düzeyde bu ilişkileri kurarız" açıklamasında bulundu.

"Gitmekte Olan Bir Yönetimin Yaptıklarının Bir Değeri Yok"

Hasan Arat, ayrıca mevcut başkan Ahmet Nur Çebi'nin kendisi hakkında söyledikleriyle alakalı ise, "Artık bir faydası yok. Gitmekte olan bir yönetimin yaptıklarının bir değeri yok. O yüzden çok yorum yapmanın da faydası yok bence" ifadelerini kullandı. Tesisleşmede önce altyapıya öncelik vereceklerini aktaran Arat, açıkladıkları projeler dışında ellerinde şu anda resmi evrakı olmayan projelerin bulunduğunu da vurguladı.

"Bankalar Birliği Anlaşması Kulüplere Külfet Değil"

Bankalar Birliği anlaşması fikirlerinden bahseden Hasan Arat, "Aslında kulüplere külfet değil, devletin çok ciddi yapmış olduğu yardımdır. Onu herkes iyi bilsin. Gelen, 'Param var' diye gelip, kulüpleri borç içine sokan yöneticiler sonucunda devlet bir yapılanma anlaşması yapmıştır. Bu anlaşma Türk Lirası'dır. Türk Lirası'nın ödeme kabiliyeti daha yüksektir, uzun vadelidir. O yüzden kulüplerin bu anlaşmadan şikayet etmemesi lazım ama vakti gelindiğinde de çıkması lazım. Çünkü gelirlerin yüzde 50'si belli şekillerde bloke ediliyor. O yüzden bir an önce çıkmakta fayda vardır" dedi.

"Beşiktaşlı Ne Yapacağını Çok İyi Bilir"

Son olarak siyah-Beyazlı genel kurul üyelerine de seslenen Başkan Adayı Hasan Arat, "Beşiktaşlı gelsin 3 Aralık'ta oylarını kullansın. Bu gidişata dur desin. Beyaz bir sayfa açsın. Beşiktaşlı sandıkları patlatsın. Beşiktaşlı ne yapacağını çok iyi bilir. Lütfen gelin oyunuzu kullanın" diyerek sözlerini tamamladı.

Hasan Arat'ın 12 Yöneticisi Belli Oldu

Arat'ın yönetim listesinden 12 kişi belli olurken, ünlü oyuncu Yılmaz Erdoğan ismi dikkat çekti.

Hasan Arat - Başkan
Hüseyin Yücel - İkinci Başkan 
Dr. Cüneyt Sezgin
Erol Ünal Karabıyık
M. Kaan Şakul
Feyyaz Uçar 
Yalçın Ayaydın 
Çağlayan Tuğal 
Onur Göçmez
Yılmaz Erdoğan 
Mete Vardar 
Av. Altın Mimir

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 6 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki