Ya Fikret Orman Ya Ben 'Kandırıldık!'

Makale yayınlanma tarihi:19 Kasım 2018, Pazartesi - 22:25

-Fikret Orman ‘Biz BJK’yı Çırağan Sarayından değil, Çağlayan Adliyesinden 450’den fazla Dosyanın içinden aldık’’ dedi. Siz, Demirören döneminde Hukuktan sorumlu yönetim kurulu üyesiydiniz. Bu söylem hakkında ne düşünüyorsunuz? Beşiktaş’ın, Çağlayan’da kaç adet dosyası vardı?

Görevden ayrıldığımız tarih 26 Şubat 2012 ‘dir. O tarihte İdari ve Mali Genel Kurulyapılmıştır. Tarihe göre hazırlanmış Denetleme Kurulu Raporu ve Hukuk Bölümü’nün hazırladığı dava ve takip listesi kulüpte bulunmaktadır. Sayın Başkan,  Divan Kurulu’nda yaptığı konuşmada, göreve geldikten sonra borcu yaklaşık 5 misli arttırmış olduğu gibi, göreve başlarken alınan dava sayısını da gene yaklaşık 5 misli oranda arttırarak mesnetsiz olarak beyan etmiştir.

Sayın Başkan’ın Verdiği Rakam, Tamamen Afaki Olup, Gerçek Dışıdır.

Belki şu anda kulüp aleyhine açılan davaların sayısı bu olabilir ama 26 Şubat 2012 tarihi itibari ile böyle bir rakam söz konusu değildir. Sayın Başkan 26 Şubat 2012 tarihi itibari ile 450 adet dosya listesini açıklarsa, bende aynı tarih itibari ile elimdeki listeyi açıklarım dolayısı ile TÜM CAMİA GERÇEĞİ ÖĞRENİR. Rakkamlar arasında bu kadar fark olduğuna göre ya Sayın Başkan ya Ben KANDIRILDIK !!!

-Gazeteci Atilla TÜRKER’in yayınladığı belge, iddialar ve Kültür Hukuk Bürosu için BJK’ya kesilen 2 MİLYON TL’lik Faturalar için ‘6 MİLYON TL Dava harcı yatırdık. Bunda normal olmayan ne var? Açıklamasında bulundu. Sizce 6 MİLYON TL’lik harç ve bu durum normal mi? 

Sayın Başkan,YK’daki Avukat arkadaşın ( 6 Milyon TL) yatırdığını söyledi. Bu duruma göre BEŞİKTAŞ’ın adına, kişi/kişiler yâda şirketlere karşı yaklaşık 550 Milyon TL’lık dava açılması gerekiyor. Denetleme Kurulu raporunda açılmış bu kadar çok dava görülmüyor, Başkan’ın bu beyanın ve 6 Milyon TL’lık makbuzların hangi davalar için olduğunun öncelikle Denetleme Kurulu incelenmesi ve tüm camiaya açıklaması gerektiği kanısındayım.

Atilla Türker her hafta bir soru soruyor ve açıkça Başkan ve YK’nun, bazı üyelerini suçluyor. Ancak dünkü konuşmada bunlardan hiç bahis edilmedi.

Başkan Orman’ın Konuşması İçin, Genel Anlamda Düşünceleriniz?

Sayın Başkan tabir yerinde ise yağdı, esti gürledi ve sonrada hiçbir konuşma dinlemeden gitti. Ne Mertcan transferi ne Olcay Şahan transferinden, Fulya davasıkararına neden itiraz edildiğinden, Kartal Yuvası ile ilgili şikayet neticesi açılan davada verilen karara neden itiraz edilmediğinden hiç bahsetmedi. Ancak daha acısı, Başkan’ın konuşması bitince onunla giden ve salonu terk eden Divan üyeleri idi.

Şunu da belirtmek gerekir ki ;

Sayın Başkan 2019 Mayıs’ında TEKRAR ADAYIM,YÜREĞİ OLAN ADAY OLUR dediğinde, Mayıs 2019’da Yöneticilik hayali kuranların dün gece sabaha kadar uyuyamadığı kanısındayım..

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 5 = ?

 

Yazarın Bazı Diğer Makaleleri

    En Son Haberler
  AnketTümü
  Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
   
  haber yazılımı: buki