Hırsızına-Uğursuzuna Rağmen Dimdik Ayakta Kalabilmeyi Başaran Büyük Beşiktaş!

Makale yayınlanma tarihi:04 Mayıs 2021, Salı - 15:24

BÜYÜK BESIKTAS

Gerçekten Bu kadar büyük olmasaydı her şeye rağmen bu noktaya gelmezdi. Bunun ispati, 150 kere mümkün. O kadar büyük ki 118 yıldır her gecen yıl daha güçlenerek büyüyen ve daha büyük taraftarı olan bir Kulüp.  İçinden çıkardığı “Büyüklerle daha büyüyen bir Kulüp, İçinden “Seba'lar “Hakkı'lar “Şeref'ler çıkaran Hakkı’yla Kazanan Şeref’iyle Şerefli 2.likler ve nice Şampiyonluklar kazanan bir Kulüp.

Hırsızına Arsızına Ursuzuna Rağmen Dimdik Ayakta Kalabilmeyi Başarabilen Bir Kulüp…

Bu kadar büyük bir kulüp olmasının altında yatan başka bir özellikte bağrından çıkarmış olduğu Babalar ve büyükler kadar yetiştirmiş olduğu emekçileri, evlatları ve Recep, Güven, Sabri, Samet, Rıza, Süleyman, Fikret, Ulvi, Kadir, Sinan, Sergen, Metin-Ali-Feyyaz, Nihat, Yasin, Ali Cansun gibi daha nice Yıldızlarıyla anılan bir Kulüp, büyük bir camia.

Bir yandan borç batağıyla uğrasan diğer yandan 21. Yüzyılın korkunç ve acımasız şartları ile savaşıp en iyisini yapmaya çalışan bir camia, Kulüp, Yönetim, Teknik ekip, Taraftar ve malzemecisinden masörüne kadar top yekûn savaşan bir camia. Bugüne kadar emek vermiş Tüm Başkanların bulunduğu Fotoğraflarda yer alan ve hiç bir fedakârlıktan kaçınmayan (hiç yakışmayan iki başkan hariç) Başkanlarımın emeklerini göz ardı etmemek lazım. Durum bu vaziyetteyken gelinen noktada detaylara girmeden borç batağına batmış, Kulüp nerdeyse Kayyum a teslim edilecek hale gelmiş, Kulübü 25 yıllardan 10 yıllara kadar her şeyini temlik etmiş ve bırakıp ardına bakmadan kaçıp gitmiş nerden geldiği belli olan paralarıyla gününü gün eden adamlardan sonra hiç çalmayan cebinden para veren hatta evini ipotek edip Kulübe, emekçilerine, çalışanlarına, Futbolcularına, Teknik heyetine para temin eden bir Başkan gelip reklama ihtiyacı olmayan sadece ve sadece Yüreğiyle Beşiktaş'a gönül veren birisi olarak hizmet etmeye baş koydu.

Şimdi Nerede Beşiktaş?

Başkan geldiği günden bu yana Gecen sene ligi 3. Bitirdik. Yollanan Abdullah Avcı’dan sonra taraftarın da bağrına bastığı içimizden çıkan Beşiktaş’ın çocuğu Sergen Yalçın geldi. Teknik heyetin başına.8 yıldız futbolcusunu yolladıktan sonra (Boateng, Elneny, Burak Yılmaz, Gökhan Gönül, Diaby, Vitor Ruiz ve Caner Erkin, Karius) yöneldiği Futbolcular.

Tıpkı Haber Türk yazarı Sevgili Serdar Ali Çelik er’in de kaydettiği gibi, muhteşem kadrolar kuran FB - GS ve B.Şehir arasında Beşiktaş’a asla şans tanınmıyordu. Kaldı ki alınan futbolcular Serdar Kardeşimin dediği gibi “Alanya dan Wellinton ve Nsakala alınıyor ve dalga konusu olunuyor, Suudi Arabistan’da bitik olup olmadığı şüpheli Josef, kariyeri düşüşteki Ghezzal, Sporting’de yedek Rosier ve kalitesi belli olsa da dizleri bitik Aboubakar alınıyor.

Kaleciler 20 Yaşındaki Ersin Ve Utku

Kapıya bıraksan kimsenin almayacağı Nkoudou ve Larin kalıyor” durum bu kadar açık ve netti. Şimdi ise sezonun bitmesine 3 hafta kala en yakın takipçileri GS ve FB ye maç fazlasıyla 8 ve 9 puan önde B.Şehir ise nerdeyse küme düşmeme mücadelesi verecek durumda. Futbolcuları ise isimsiz ve nerdeyse bitmiş olan takımı ayağa kaldıran onları büyük bir aksilik olmazsa şampiyonluğa ulaştıran bu büyük Usta Sergen YALÇINı yürekten kutlarım. Bu başarının tabii ki Baş mimari Başkan Ahmet Nur ÇEBİ ve onun ekibinindir. Yürekten kutlarım.

Bu da bize sunu açık-açık gösteriyor ki dürüstçe çalışan, namusuyla Beşiktaş’ı yöneten cebini doldurmaktansa Yüreğini Beşiktaş sevgisiyle doldurmuş insanların bir araya geldiği zamanki büyük ve azimli çabasının sonucu gelen ve büyük bir destan yazılması gereken bir öyküdür bu. Camia, taraftarsız oynanmasına rağmen maçlar ile olmadığı kadar ilgi göstermekte ve tek vücut olmuş durumdadır. Tüm Emeği geçenlere, binlerce teşekkürler namusuyla şerefiyle çalışarak emek veren herkese.

SAMPIYONLUGUMUZ TUM CAMIAYA HAYIRLI OLSUN

Sevgiyle ve Beşiktaş’la kalın 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 1 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki