KRİPTO PARA BORSASINDA HACKER PANİĞİ!

Huobi yani yeni adıyla HTX Borsasının cüzdanlarından biri hacklendi...
Haberin yayılanma tarihi:26 Eylül 2023, Salı

Duyuru Yapan Cyvers Alerts Platformundan Yapılan Paylaşım Şöyle;

“Dün, makine öğrenimi destekli sistemimiz şüpheli bir işlem tespit etti. Huobi/HTX yetkililerine ulaşmaya çalışsak da başarılı olamadık. Sıcak cüzdanlarından birinin ele geçirildiğini ve 7,9 Milyon Dolarlık bir kayıpla sonuçlandığını doğruladık. Huobi bu saldırgana %5 White Hat bonusu teklif ediyor.”

Hackerler Yıllardır Şapkalarına Göre İsimlendirilir

Siyah ve Beyaz şapkalı hackerlar saldırıları farklı amaçlarla yapar. White Hat denilen grup işin legal kısmında şirketlere siber güvenlik hizmetleri sunar ve penetrasyon testleri kapsamında sistemlere saldırır. Siyah şapkalı hackerlar ise ganimet (kripto, satılabilecek veri tabanları vs) almak veya sadece sisteme zarar vermek için saldırı yapar.

Huobi cüzdanlarından biri hacklenebiliyorsa yatırımcılar diğerlerine karşı da korkuya kapılabilir. Borsanın yerel tokeninin fiyatı süreçten negatif etkilenebilir ve olası bankrun sırasında yatırımcılar borsadan parasını çekemeyebilir. Bu yüzden temkinli olmak önemli.

Borsanın Ödül Teklifi İçin Gönderdiği TX Açıklaması Şöyle;

“Gerçek kimliğinizi doğruladık. Lütfen parayı 0x18709E89BD403F470088aBDAcEbE86CC60dda12e numarasına iade edin. Size %5 bonus vereceğiz. Bu teklif 7 gün süreyle geçerlidir ve 2 Ekim 2023’te sona erecektir. Parayı son teslim tarihine kadar iade etmemeniz halinde adli müdahale talep edeceğiz.”

Justin Sun bu rakamın 2 haftalık gelirleri olduğunu ve borsa faaliyeti için ciddi bir risk oluşturmadığını söyledi.

Patronlar Dünyası

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 1 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki