AVRUPA LİGİNDEN SİLİNMEMİZİN TEK MİMARI BİLİÇ’TİR

Makale yayınlanma tarihi:21 Mart 2015, Cumartesi - 17:36

Biliç nedense gereksiz bir kumar oynadı. Beşiktaşımızın sezon başından beri oynadığı sistemin dinamikleri ile hiç olmaması gereken bir maçta oynayarak resmen intihar etti. 

Bazı hazırlık maçlarında çift santrafor, tek stoper veya 2’li, 3’lü defans oynayabilirsiniz. Ancak, çeyrek final eşiğindeki bir maçta, rakibinizi asla Erciyes takımı ile bir tutamazsınız. Çift ayaklı maçlarda asıl olan sabırdır. Sabır gösterilmez ise, Liverpol ve daha önceki müsabakalardaki emeklerimize dün akşamki gibi yazık edersiniz. 

Şansımız yaver gitti ve ilk yarı brugges’in ürkek oyunu ve ilk maç avantajı ile 0-0 bitti. İkinci yarı başında golü Motta’nın şahane ve cesaret dolu golünden sonra, avantaj bize geçince Brugges’in cesaretinin artacağı ve tüm kozlarını oynayacağını futbolun kıyısından geçmiş herkesin tahmin ettiği bir ortamda Biliç gerekli hamleleri maalesef yapamadı ve oyunu sadece üzerine sanki ölü toprağı atılmışçasına seyretti. Oysa ki yanlış başlanmış bir maçta yakalanmış olan avantajı Pektemek-Atiba değişikliği ile ve Necip-

Ersan değişikliklerini beklemeksizin yapmalı ve oyunu kitlemeli idi
Eğer bu hamleyi yapmış olsa idi, skor tabelasında farklı bir şekilde Beşiktaş galibiyetinin haklı bir gururunu şu an yaşıyor olacaktık. Oyunun gidişatına göre de Kerim veya Oğuzhan hamleleri ile oyunun finalini güle oynaya yapacaktık. 

“En kestirme yol bildiğin yoldur.”  Diye bir söz vardır.  Biliç, Beşiktaşın dinamikleri ile gereksiz bir şekilde oynayarak “Amerikayı yeniden keşfetmeye çalışmıştır.” Üstüne üstlük bu stratejik hatasının günah keçisi olarak ta Tolga Zengin’i sahaya uzun bir aradan sonra sahaya sürmekten çekinmemiştir. Dün akşam yeryüzündeki hangi kaleci olursa olsun bu intihar girişimine asla engel olamazdı. Çünkü, oyunun başından itibaren gelişen defans hataları “SOS” veriyordu. 

Sağ ve solda doğru yapılan Opare ve Motta tercihleri ancak defans ve forvetteki doğru tercihlerle süslenebilir ve anlam kazanabilirdi. Adeta, Biliç’in öncelik süper lig şampiyonluğu düşüncesinden hareket ile Brugges maçına çok rahat bir şekilde çıkmıştır.

Şimdi, hepimizin özlediği şampiyonluğa ulaşabilmek maksadı ile aynı rahatlığın Saraçoğlunda asla görülmemesi gerekmektedir. Buradan en yüksek sesimle uyarıyorum. “BİLİÇ’İN FENERBAHÇE İLE YAPILACAK OLAN MAÇTA BU KAFA İLE SARAÇOĞLU’NA ÇIKMASI HALİNDE SONUÇ KESİNLİKLE HÜSRAN OLACAKTIR.” Bunun için de müneccim olmaya kesinlikle gerek yoktur. Yeni bir intihar girişimini de camianın karşılayacak mecali ise maalesef kalmamıştır.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 5 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki