MUKAYESELERLE BEŞİKTAŞ 13 (FİNAL)

Makale yayınlanma tarihi:18 Mayıs 2015, Pazartesi - 08:41

116. Başkan, son Divan Kurulundaki konuşmasında bile “hep kötüyü mü konuşacağız, hiç mi iyiyi konuşmayalım?” derken bile bu kötü gidişatı da farkında olmadan bir anlamda teyid etmiştir. Yönetime gelir gelmez ilk yapılan ERNST&YOUNG firması ile anlaşarak bağımsız denetim raporlarını doğal olarak almak olmuş verilen raporlarla Denetim Kurulunun verilen raporları birbirleri ile bire bir örtüşmüştü. 10 Haziran 2012 olağanüstü mali kongresinde ise denetleme kurulu ile ters orantılı ve çelişkili olarak denetim kurulunun açıklamış olduğu borç miktarından tam 150 milyon daha fazla borç açıklanmıştır. Daha sonra denetim kurulunun açıklamış olduğu üçer aylık raporlarda açıklanan artan borç rakamları 585 milyonu geçtikten sonra bir anda bu borç fazlalığı unutularak farklı hesaplama tekniği uygulandığı her fırsatta belirtilmesine rağmen bir anda denetim kurulunun rakamları ile aynı hizaya gelinmiştir. Burada belirtilmesi gereken önemli husus bu 150 milyonluk fazlalık o zaman hangi mantıkla açıklandı ise, aynı mantıkla bu fazlalık neden açıklanamamaktadır. Ayrıca, 65 milyonluk kısa vadeli nakit çıkışı gerektirmeyen yükümlülükler borca dahil edildiği söylenmesine rağmen kesinlikle dahil edilmemiştir. 

117. Denetim Kurulumuzun raporlarında yönetim kurulu giderleri temsil ve ağırlama giderleri belirtilmemektedir. Anlaşılan bu raporlar idari-mali kongreye yansıyacak ve o zaman hepinizin dikkatini Denetleme Kurulumuzun bu bilgileri açıklamamamış olmasının kayda değer bir uygulama olup olmadığını hep birlikte görmüş olacağız.               

118. Sportif başarıların gelmesi adına varsayalım ki dünyanın en pahalı transferlerini yaptınız. Ancak bu tür kararlar bizlere Avrupa şampiyonluğunu bile getirse bir sonraki sene yok olmanın başlangıcı olacaktır. Bu neden ile sportif başarılar Beşiktaşımızın geleceğinin tedbirlerini bizler tarafından alınmasını düşünmekten ve uygulamaktan asla alıkoymamalıdır.

119. Değerli Beşiktaşlılar, futbolda ve yeryüzündeki tüm yönetim sistemlerinde, yapılan ya da yapılamayan her faaliyetten yöneten kişiler sorumludur. Olumlu olaylarda öne çıkıp olumsuzluklarda en yakından başlayarak topu taca atmak kendimizi kandırmaktan öteye gidemeyecektir.

120.Aklıma değerli filozof SUN TZU’nun çok sevdiğim bir sözü daha geldi. ”Savaşın 5 kuralı vardır. Ölçme, değerlendirme, hesaplama, kıyaslama ve zafer. Mevzi ölçmeyi, ölçme değerlendirmeyi, değerlendirme, hesaplamayı, hesaplama kıyaslamayı, kıyaslama ise zaferi doğurur.” Öyle ise; Beşiktaşta refaha çıkmanın en kestirme yolunun ancak mukayeselerle söz konusu olabileceği hatırlardan asla çıkarılmamalıdır.

Hepinize sağlıklı uzun ruh sağlıklarını içtenlikle dilerim.

Bilal ÖZOKUR / DUYDUK MU?

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 9 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki