MUKAYESELERLE BEŞİKTAŞ 12

Makale yayınlanma tarihi:03 Mayıs 2015, Pazar - 11:00

112. Önümüzdeki mali genel kurulda milyar liraları geçecek olan borçlara işaret etmekte ve yapılan stad inşaatı olabilecek şampiyonluklar ve avrupadan gelebilecek başarılar bile yaraya merhem olmayacaktır. Derneğin borçlarının sürekli olarak artması da kötü gidişin bir başka işaretidir. 

113. Önemli ekonomik tedbirler alınmadığı takdirde yapılmış olan stad ve mal varlıklarımızın başka kurum ve/veya kuruluşların elinde olmasının acısını hep birlikte çekmemiz söz konusu olacaktır. Buradan kalben tüm Beşiktaşlıları uyarıyorum. Bu yönetim ile veya hep birlikte Beşiktaşımıza destek olacak maddi- manevi, zihinsel-fiziksel etkinliklerden Beşiktaşımızı mahrum edersek gelecek yıllardaki nesillerde Beşiktaşlılılık etiketi inanın azalarak yok olması söz konusu olacaktır. Zira, dernek borçları sürekli arttırılmakta ve azalamamaktadır. Oysa ki A.Ş ve sermaye piyasası ile 30 yıllık anlaşmamız söz konusu olup 17 yıl sonra süre dolacak ve borçlar kendi kendini fesih edecektir. Bu neden ile borçların artması kadar bu borçları dernek üzerine tahvil edilmesi en büyük tehlikedir.

114.  Artık takke düşüp kel görünmüştür. İlk yıl zaman tanıyıp hedeflere ulaşma adına beklenti ile desteklediğim Fikret Orman yönetimine son iki yılda görmüş olduğum eksiklik ve yanlışlıkları dolaylı ya da direk olarak kurullarda defalarca dönemde oluşmuş olan aksaklıklara dair uyarılarımı yaptım, yapıyorum ve Beşiktaşım var oldukça da yapacağım. Şimdi lütfen herkesi en basit hali ile düşünmeye davet ediyorum. Yönetim devir alındığından beri 600 milyonu geçen borç yapılırken, 900 milyonun üzerinde de sponsorluk, sermaye arttırımı, loca ve kombine ve hisse satışları, federasyon, spor toto gelirleri, kiralar, teminatlarla sağlanan ve/veya sağlanacak olan gelirler ile nerede ise 3 yıl içerisinde 1.5 milyar liralardan bahsedebilirken borcumuzu da bu rakamlara doğru yürütüp aşağılara indirilememesinin izah tarzı mümkün değildir.

115. Denetleme kurulumuz aynı Başkanla aynı denetim tekniği ile 2013 yılı 4 ncü dönem raporunda 17 milyarlık sermaye arttırımı olmadığı takdirde teknik olarak kulübün iflas ettiğini belirtmiştir. Şimdi aradan bir kocaman yıl gelmiş geçmiş, borç ta iki mislini aşmış, anılan sermaye arttırımı da halen yapılamamıştır. Özetle, zamanın bile borç artışımızla yarışamadığı kötüye gidişin gerçekleştiği bir ortamda geçen seneki uyarıların niçin onda biri bile yapılamamaktadır.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 1 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki