''BJK’DA BİR GARİP BASKETBOL, MENAJER VE YÜZBİNLERCE DOLARIN HİKÂYESİ!''

Duyduk Mu & Medya Kartalı Genel yayın yönetmeni, Hakan ÖNCÜL yazdı...
Haberin yayılanma tarihi:14 Şubat 2024, Çarşamba

Geçtiğimiz Günlerde BJK’ya Haciz İşlemi Başlatan Ati KOÇ Olarak bilinen, Menajer Atilla EMRULLAH'a Ait İst.Basket Menajerlik Şirketinin Haberini Duyduk Mu & Medya Kartalı’nda Yayınlamıştık;

Bu yazıyı ‘klavyeye’ alma sebebim, şu anda iktidar koltuğunda oturan Hasan ARAT ve yönetiminin iki sene önce yapılmış olan bir işin, iki sene sonra protokole dökülen yüzbinlerce dolarlık alış/verişinin detaylarını tüm camia ile paylaşmalarını talep etmemdir. Neticede BJK adına her kuruş BEŞİKTAŞLILARIN bilet, aidat, kombine, Kartal yuvası alış verişleri kısacası helal paralardır.

ATİ KOÇ & A.N.ÇEBİ ANLAŞMA DETAYLARI!

X başkan Ahmet Nur ÇEBİ, kapanan Banvit kulübünün oyuncularını BJK’ya getirmek için 2020 senesinin başlarında menajer Atilla EMRULLAH ile anlaşır. Bu anlaşmaya göre Siyah-Beyazlı kulüp 650 Bin Dolar, Ati KOÇ söz konusu kulübe 350 Bin Dolar ödemekle mükelleftir. Lütfen buradan sonrasına dikkat buyurun…

Ahmet Nur ÇEBİ, ortak planlama yaptığı menajere kendi üzerine düşen 350 BİN DOLARI ödediğine dair bir belge istediğin de  ‘Ben Parayı Elden Ödedim…,’ yanıtını alır. Bu durum ticaret kanunundan tutun aklınıza gelen tüm hukuk kurallarına aykırı, olmaz, yasak, yapılamaz! Ne oldu yoksa karşı tarafın defter, hesap-kitaplarında mı bir sorun var?

2 YIL SONRA…

BJK, Banvit kulübünden aldığı oyuncuları alır, oynatır, satar, hatta milyonlarca dolar bonservis ücretini kasasına koyar. Ancak her ne olduysa 2023 yılında yapılan (İki Sene Sonra!) bir protokole dayandırılarak 31 Ocak 2024 tarihinde Ati KOÇ olarak bilinen, menajer Atilla EMRULLAH BJK kulübünün bilgisayar, monitör, laptoplarına haciz uygulatarak depoya kaldırtır.

OYUN İÇİNDE OYUN!

Ne hikmetse asırlık çınar BEŞİKTAŞ’a uygulanan, marka değerini ve camiayı küçük düşüren haciz işlemi aynı gün bir basketbol dergisinde yayınlanır. Konuştuğum kaynaklarım bana ısrarla TÜRKİYE’deki basketbolcuların neredeyse yüzde 80’nin menajerliğini yapan Ati KOÇ’un söz konusu belgeyi kendisinin sızdırdığını iddia ettiler. 

Haftalardır bu konu ile ilgili araştırma ve görüşmeler yapıyorum. Dürüst olmak gerekirse edindiğim bilgilerin daha yarısını bile bu yazıda paylaşamadım. İşin DOSDOĞRUSUNU Başkan ARAT ve/veya yetkililerin açıklamasını bekliyorum. BJK ve BEŞİKTAŞ Basketbol markasının daha fazla zarar görmesini istemiyorum. Ben Ati KOÇ olarak bilinen menajer Atilla EMRULLAH’ın tüm yaptığı anlaşmalara konsantre olup, araştırmalarıma devam edeceğim.

(Şimdilik) Hak Edene Saygılarımla
          Hakan ÖNCÜL.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 7 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki